1. Modül Koçluk Okulu-Temel Koçluk Becerileri

Write your awesome label here.

                                                     04.07.2023-27.07.23

MODÜL 1.

Temel Koçluk Becerileri

MODÜL 1.
Temel Koçluk Becerileri

Bu eğitim, ‘‘Koçluk’’ modelini bir meslek olarak uygulamayı düşünen bireyler için ilk adım niteliğini taşır. Birey bu eğitimle koçluğun terminolojisini öğrenir. Diğer meslek gruplarından bu eğitimi alanlar ise, koçluk becerilerini öğrenerek hayat farkındalığını arttırır.
Birey bu eğitim ile koçluk süreçlerini öğrenir ve nasıl koçluk yapacağı konusunda model geliştirir. Farklı alanlardaki bireyler eğitimde öğrendikleri becerilerle yeni iletişim kalıplarını hayatlarında uygulama fırsatı kazanırlar.

Modül 1 Kazanımları:

Kendisine tutulan ayna aracılığıyla güçlü ve gelişmeye açık yönlerini keşfeder.

Önceliklerine uygun hedefler koyar ve eylem planları yapar. 

Profesyonel koçluğun temelini öğrenir.

Liderlik becerilerini geliştirir. 

Kaliteli sorular sorarak bireyin zihinsel engellerden sıyrılmasını ve çözüm odaklı düşünmesini teşvik eden yaklaşımlar kazanır.  

Tavsiye vermek yerine yapılandırmayı tercih eder.

Etkili dinleme teknikleri ile İletişim becerilerini arttırır.

Kişinin şablon yaklaşımdan ziyade bireysel etkileşim kurmasına yardım eder.

Bireyin kör alanlarını fark etmesi sağlanır

Kişilik tiplerinin farkındalığını edinir ve ona göre iletişim becerilerine uyarlar.

Kişi potansiyelinin farkına varır. 

EĞİTİME KATILANLARIN YORUMLARI

Canan Hanım

EğİTİMCİ, ÖĞRENCİ KOÇU. HOLLANDA

Öğrenciler icin koçluk eğitimi olarak başladığımız bu yolculukta ilk durak kendimizin lideri olmakti. Bunun yolu da kendimizi tanimaktan geçiyordu. Bol egzersiz ve interaktif uygulamalarla kendimi ve sevdiklerimi tanımaya başladım. Bambaşka pencerelerden baktık egitimlerde kendimize ve birbirimize. Hiç bu kadar farklı insan karakteri olabileceğini düşünmezdim. İletişimin en naif, insana en iyi gelen yanını öğrendim. Çocuğuma, öğrencime doğrudan müdahale etmeden, tavsiye vermeden, nasihatlara boğmadan da yardımcı olabileceğimi öğrendim. Öğrendiklerim uygulanabilir ve hayatın içine hemen koyabilecegim nitelikteydi. Tüm hocalarıma çok teşekkür ediyorum

Fadime Güneş

EĞİTİMCİ, ebeveyn ve ÖĞRENCİ KOÇU. HOLLANDA

Gelişim Zaman, emek ve ısrarla tekrar tekrar deneme isteyen bir süreç. Insanın Kemal yolculuğunu anlamlı kılmak aslında her an kendini yenilemesine bağlı .Kendini yenileme insanın varlık sebebi ve canlı kalmasının tek yolu. Gelişim yolculuğunda nasıl bir yol izlemeliyiz, Kendimizi geliştirmek için neler yapmalıyız Hangi adımları atarsak isabetli bir gelişim yolculuğu yapmış oluruz, yorulduğumuzda durduğumuz, vazgeçmeyi düşündüğümüzde bize kim destek olacak soruların hepsinin cevabı Koçluk okulunda. Koçluk Okulu kendimi keşfetmeye, en yakın dairemdekileri tanımama onlarla sağlıklı iletişimler kurmama, aynı zamanda kendime doğru hedefler belirlemem, zamanı iyi yönetmem, önceliklerimi belirlemem ve gelişmek için değişmek için yeni davranışlar geliştirmek için her daim aynı istikamette yürümem konusunda bana daima destek oldu yeni bilgilerle ufkumu açtı Koçluk okulunda geçirmiş olduğum her ders benim için çok kıymetli çok anlamlı ve sayfalar dolusu okunacak kitaptan çok daha verimli eğitimler oldu bütün bu eğitimleri düzenleyen çaba sarf eden her aşamasında katkı sunan bütün Wisefull ailesine çok çok teşekkürlerimi iletiyorum herkesin bu yolculuğa çıkmasını öneriyorum.

Elif Ezra Sargın

ebeveyn koçu. fransa

Eğer kendi kişisel gelişiminiz için bir yola çıkmak istiyorsanız ve bu yolu profesyonellliğe çevirmek istiyorsanız kesinlikle Wisefull' dan başlamalısınız. Çok değerli ve bilgi donanımlı egitmenlerimizin eşliğinde bu yolda ufkunuzun ne kadar genişleyeceğini siz bile tahmin edemezsiniz. Bir eğitiminden çok daha ötesinde interaktif olarak karşılıklı bilgi ve tecrübelerin aktarıldığı farklı bir dünya ile tanışacaksınız. Bu eğitim benim için burada bitmedi. Daha çok gidecek yolumuz var sizinle: 'Wisefull'

Hicran Hanım

EĞİTİMCİ, ÖĞRENCİ KOÇU. TÜRKİYE

Wisefull ailesini tanımak ve Koçluk okulunda yer almak kendimi tanıma ve gerçekleştirme yolculuğumda bana rehberlik eden anlamlı ve geliştirici bir eğitimdi.

Vacide Ben

EĞİTİMCİ, editör, aile ve ebeveyn KOÇU. yunanistan

Eğlenceli ve etkin anlatımlarıyla,
Farkındalık kazandıran yaklaşımlarıyla,
Ders içi ve ders dışında sıcak ve samimi sanki bir aile ortamında,
Herkese ve her tercihe uygun fiyatta paket programlarıyla,
Zengin içerikli ve öğretici kaynak ve dokümanlarıyla,
Canlandırmalarla ve hayatın içinden vakaların anlatımıyla
Benim tercihim Wisefull’dan yana

“Eğitim için teşekkür ederim. Benim pedagoji alanında herhangi bir uzmanlığım yok. Buna rağmen hayatı koçluk felsefesiyle algılama ve insan ilişkilerinde farkındalıklı hareket etme noktasında baştan sona verim aldım.”
F., 37 yaş, Romanya
“İlk eğitime katıldım. Şanslılardanım. Sizi tanıdığıma çok memnun oldum.Temmuz ve Ağustos ayları sayenizde çok verimli geçti.” 
A.,ABD.
“Güzel insanlarla yol almak çok güzel” 
G., Avusturya.
“Bu eğitim benim için çok ayrıcalıklı durum oldu. Ben 2 çocuk annesiym.Bu eğitimle sadece koçluk eğitimi almadık, dostluk eğitimleri de aldık, kelimelerle anlatamayacağım duygu yoğunluklukları yaşadım, mesleğimi sanki yeniden yapıyormuşum gibi duygular yaşadım. Her şey için teşekkür ederim. Zeynep Hocama, Süleyman Hocama, Nurzat ve Hilal Hocama sonsuz teşekkür ederim.” 
A., Avusturya.
Created with