12 İnsan Tipine Göre Koçluk Yöntemleri

KOÇLUĞA GİRİŞ

YAPARAK
FARKINDALIK
KAZANMAK
İSTİYORUM!
Write your awesome label here.

İÇERİK

  • TEMEL KOÇLUK BECERİLERİ
  • 12 İNSAN TİPİ
  • CPD ONAYLI SERTİFİKA
  • VİDEO KAYILLAR

EĞİTİMİ KİM VERECEK?

Zeynep Gümüşsoy

Duygusal Zeka Akademisi ve Wunderkind Çocuk Gelişim Programı’nın kurucusu, ICF akrediteli Koç, Psikolojik Danışman ve 27 yıllık eğitmen. Programını İşviçre, Romanya, Almanya,Yunanistan, Kazakistan, Kırgızistan, Ghana, Nijerya, Kenya gibi ülkelerde başarılı olarak uygulatmış ve Londra’da CPD tarafından akredite edilmesini sağlamıştır. Oluşturduğu programlarla bugüne kadar 43 000 öğrenci ve veliye ulaşmıştır. Programında ruh sağlığını, Duygusal Zekayı ve yumuşak becerilerinin gelişimi merkeze almıştır. Aktif olarak Aile, Akademik ve Kurumsal koçluk yapmakta. Evli ve iki çocuk annesi, Londra’da yaşamaktadır.

Süleyman Gümüşsoy

Pedagog Doktor

ICF ve CPD akrediteli Koç, “Koçluk Şapkadan Tavşan Çıkarmak mı” kitabının yazarı, Wisefull Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı, “Koçluk Okulunun” metodolojisti. 20 yıllık yönetici, 30 yıllık eğitmen ve bugüne kadar 42 ülkeden fazla, 104 kuruma, 16 000 saat eğitim vermiştir ve vermeye devam ediyor. 4500 saatten fazla bire bir Akademik, Aile, Business, Yönetici, Kurumsal koçluk seansları yaptı ve yapmaya devam etmektedir. Ekol olarak Geştalt ve Hümanist psikolojiyi benimsemektedir. Evli ve iki çocuk babası, ailesi ile beraber İngiltere’de yaşamaktadır.

Nurzat Aitpai

ABD'de eğitim görmüş, uluslararası psikoloji merkezi "WISEFULL "un kurucu ortağı ve "Profesyoneller için Koçluk" programının modüllerinin metodolojistidir. Asya, Avrupa, Amerika ve Afrika'da 35'ten fazla ülkede koçluk ve aile psikolojisi konularında 1000 saatten fazla ders vermiştir. Yetişkinler ve gençler için düzinelerce bireysel ve grup koçluğu programını tamamlamış ve koçluk mesleğinde 300'den fazla profesyoneli eğitmiştir.

EĞİTİME KATILANLARIN YORUMLARI

Canan Hanım

EğİTİMCİ, ÖĞRENCİ KOÇU. HOLLANDA

Öğrenciler icin koçluk eğitimi olarak başladığımız bu yolculukta ilk durak kendimizin lideri olmakti. Bunun yolu da kendimizi tanimaktan geçiyordu. Bol egzersiz ve interaktif uygulamalarla kendimi ve sevdiklerimi tanımaya başladım. Bambaşka pencerelerden baktık egitimlerde kendimize ve birbirimize. Hiç bu kadar farklı insan karakteri olabileceğini düşünmezdim. İletişimin en naif, insana en iyi gelen yanını öğrendim. Çocuğuma, öğrencime doğrudan müdahale etmeden, tavsiye vermeden, nasihatlara boğmadan da yardımcı olabileceğimi öğrendim. Öğrendiklerim uygulanabilir ve hayatın içine hemen koyabilecegim nitelikteydi. Tüm hocalarıma çok teşekkür ediyorum

Fadime Güneş

EĞİTİMCİ, ebeveyn ve ÖĞRENCİ KOÇU. HOLLANDA

Gelişim Zaman, emek ve ısrarla tekrar tekrar deneme isteyen bir süreç. Insanın Kemal yolculuğunu anlamlı kılmak aslında her an kendini yenilemesine bağlı .Kendini yenileme insanın varlık sebebi ve canlı kalmasının tek yolu. Gelişim yolculuğunda nasıl bir yol izlemeliyiz, Kendimizi geliştirmek için neler yapmalıyız Hangi adımları atarsak isabetli bir gelişim yolculuğu yapmış oluruz, yorulduğumuzda durduğumuz, vazgeçmeyi düşündüğümüzde bize kim destek olacak soruların hepsinin cevabı Koçluk okulunda. Koçluk Okulu kendimi keşfetmeye, en yakın dairemdekileri tanımama onlarla sağlıklı iletişimler kurmama, aynı zamanda kendime doğru hedefler belirlemem, zamanı iyi yönetmem, önceliklerimi belirlemem ve gelişmek için değişmek için yeni davranışlar geliştirmek için her daim aynı istikamette yürümem konusunda bana daima destek oldu yeni bilgilerle ufkumu açtı Koçluk okulunda geçirmiş olduğum her ders benim için çok kıymetli çok anlamlı ve sayfalar dolusu okunacak kitaptan çok daha verimli eğitimler oldu bütün bu eğitimleri düzenleyen çaba sarf eden her aşamasında katkı sunan bütün Wisefull ailesine çok çok teşekkürlerimi iletiyorum herkesin bu yolculuğa çıkmasını öneriyorum.

Elif Ezra Sargın

ebeveyn koçu. fransa

Eğer kendi kişisel gelişiminiz için bir yola çıkmak istiyorsanız ve bu yolu profesyonellliğe çevirmek istiyorsanız kesinlikle Wisefull' dan başlamalısınız. Çok değerli ve bilgi donanımlı egitmenlerimizin eşliğinde bu yolda ufkunuzun ne kadar genişleyeceğini siz bile tahmin edemezsiniz. Bir eğitiminden çok daha ötesinde interaktif olarak karşılıklı bilgi ve tecrübelerin aktarıldığı farklı bir dünya ile tanışacaksınız. Bu eğitim benim için burada bitmedi. Daha çok gidecek yolumuz var sizinle: 'Wisefull'

Hicran Hanım

EĞİTİMCİ, ÖĞRENCİ KOÇU. TÜRKİYE

Wisefull ailesini tanımak ve Koçluk okulunda yer almak kendimi tanıma ve gerçekleştirme yolculuğumda bana rehberlik eden anlamlı ve geliştirici bir eğitimdi.

Vacide Ben

EĞİTİMCİ, editör, aile ve ebeveyn KOÇU. yunanistan

Eğlenceli ve etkin anlatımlarıyla,
Farkındalık kazandıran yaklaşımlarıyla,
Ders içi ve ders dışında sıcak ve samimi sanki bir aile ortamında,
Herkese ve her tercihe uygun fiyatta paket programlarıyla,
Zengin içerikli ve öğretici kaynak ve dokümanlarıyla,
Canlandırmalarla ve hayatın içinden vakaların anlatımıyla
Benim tercihim Wisefull’dan yana

Created with